Publications Office of the EU
Tyskland-Dresden: Ingeniørvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Dresden: Ingeniørvirksomhed

  • Offentliggjort
    02/03/2022
  • Frist
    28/03/2022
  • Åbning af tilbuddene
    28/03/2022
  • Tildelt
    05/08/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Staatsbetrieb Sächsisches Immobilien- und Baumanagement, Zentrale, SSC VVM, Zentrale Vergabestelle
Udførelsessted
NUTS code: DED5 Leipzig
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DED2 Dresden
Sektor (hoved-CPV)
71300000 Ingeniørvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
757,520.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
993,844.77 EUR
Referencenummer for tilbuddet
22D711004
Beskrivelse

Technische Ausrüstung - Abwasser-, Wasser- und Gasanlagen (AG 1.1.1); Wärmeversorgungsanlagen (AG 1.1.2); Luftechnische Anlagen (AG 1.1.3); nutzerspezifische Anlagen (AG 1.1.7); Gebäudeleittechnik (AG 1.1.8)

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.sachsen-vergabe.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/03/2022 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
757,520.00 EUR
Endelig kontraktværdi
993,844.77 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Günther Ingenieure GmbH
Postadresse: Enderstraße 94
By: Dresden
Postnummer: 01277
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.