Publications Office of the EU
Danmark-Hillerød: Udsendelse af vikarer til private husstande - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danmark-Hillerød: Udsendelse af vikarer til private husstande

  • Offentliggjort
    19/11/2019
  • Frist
    13/12/2019
  • Tildelt
    15/05/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Region Hovedstaden
Udførelsessted
NUTS code: DK01 Hovedstaden
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DK01 Hovedstaden
Sektor (hoved-CPV)
98513300 Udsendelse af vikarer til private husstande
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
400,000,000.00 DKK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
800,000,000.00 DKK
Referencenummer for tilbuddet
19039999
Beskrivelse

Udbuddet omhandler ufaglærte hjælperordninger til patienter med kronisk respirationsinsufficiens.
Primærydelsen består af respiratorisk overvågning, behandling og pleje af hjemmeboende patienter i henhold til ordination fra patientens respirationscenter.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Region Hovedstaden
Nationalt registreringsnummer: 29190623
Postadresse: Kongens Vænge 2
By: Hillerød
NUTS-kode: DK01
Postnummer: 3400
Land: DNK
Kontaktperson: Mette Katrine Pedersen
Hovedadresse: https://www.regionh.dk/
Elektronisk via:
http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=248004&B=HOVEDSTADEN
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
400,000,000.00 DKK
Endelig kontraktværdi
800,000,000.00 DKK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ActivCare A/S
Postadresse: Røjelskær 11, 2. sal
By: Holte
Postnummer: 2840
Land: DNK
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.