Publications Office of the EU
Bulgarien-Karnobat: Bygge- og anlægsarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Karnobat: Bygge- og anlægsarbejder

  • Offentliggjort
    18/01/2017
  • Frist
    20/02/2017
  • Åbning af tilbuddene
    21/02/2017
  • Tildelt
    14/08/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Община Карнобат
Udførelsessted
NUTS code: BG341 Бургас
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG341 Бургас
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
676,395.82 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
573,073.42 BGN
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Предмет на обществената поръчка е инженеринг — изготвяне на инвестиционни проекти във фаза работен проект и изпълнение на СМР, съгласно одобрени работни проекти, включително упражняване на авторски надзор на публични административни сгради в град Карнобат, във връзка с изпълнение на проект BG16RFOP001-2.001-0144 „Повишаване на енергийната ефективност на публични административни сгради в град Карнобат“ по Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. по 4 обособени позиции.
Предметът на поръчката включва:
— изготвяне на инвестиционни проекти във фаза работен проект;
— извършване на СМР по одобрени работни проекти;
— упражняване на авторски надзор;
— осигуряване на необходимите съгласувателни и разрешителни документи, изискващи се от националното законодателство, включително и свързаните с тях такси, дължими на съответните компетентни органи.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Община Карнобат, ЦАИОМП
Nationalt registreringsnummer: 000057026
Postadresse: бул. „България“ № 12
By: Карнобат
NUTS-kode: BG341
Postnummer: 8400
Land: BGR
Kontaktperson: Диана Минкова
Hovedadresse: http://karnobat.acstre.com
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/02/2017 10:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.