Publications Office of the EU
743715 - 743715 - ELECTRIC SCHOOL BUSINESS - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

743715 - 743715 - ELECTRIC SCHOOL BUSINESS

  • Offentliggjort
    24/10/2024
  • Frist
    25/11/2024
  • Åbning af tilbuddene
    25/11/2024
  • Tildelt
    27/02/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Tauragės rajono savivaldybės administracija
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: LT027 Tauragės apskritis
Sektor (hoved-CPV)
34114400 Minibusser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
154,900.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
743715, ID 75320
Beskrivelse

Den ordregivende myndighed skal købe 1 ny elektrisk skolebus i klasse M3, gruppe B, med mindst 19+1 (fører)sæder og højst 22 sæder, udstyret med en intern elevator (lift), der kan transportere 2 personer med handicap i kørestole uden særligt udstyr (i det følgende benævnt "elementet"). Kravene vedrørende kontraktens genstand er fastsat i bilag 2 »Tekniske specifikationer« til de særlige betingelser og i bilag 9 »Udkast til kontrakt« til de særlige betingelser.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=787461&B=
Tilbud kan afgives
https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=787461&B=
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/11/2024 09:45
CPV-kode

34114400 - Minibusser

34121000 - Busser

34120000 - Motorkøretøjer til befordring af 10 personer eller derover

Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Mažiausia kaina
Vægtning (procentdel, præcis) : 100
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
154,900.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: UAB transporto firma „Transmitto“
Postadresse:
By: Vilnius
Postnummer: 02184
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.