Publications Office of the EU
C05899 - Lagerhall Jørstadmoen - 101293 - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

C05899 - Lagerhall Jørstadmoen - 101293

  • Tildelt
    12/05/2025
  • Offentliggjort
    27/02/2026
  • Frist
    07/04/2026
  • Åbning af tilbuddene
    07/04/2026
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Forsvarsbygg
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO081 Oslo
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
80,000,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2025/7576
Beskrivelse

Forsvarsministeriet har givet Forsvarsejendomsstyrelsen til opgave at opføre en ny lagerhal med en administrationsbygning på Jørstadmoen. Det norske forsvarsejendomsagentur anmoder om tilbud på opførelse af bygninger med tekniske installationer til dette formål. Denne udbudskonkurrence blev tidligere offentliggjort som »Konkurrence - Kontrakt C05899 Almindelig kontrakt«, men blev annulleret. Vær opmærksom på, at selve udbudsdokumenterne kun er tilgængelige på norsk.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/277980492.aspx
Tilbud kan afgives
https://permalink.mercell.com/277980492.aspx
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/04/2026 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium: Обществената поръчка се възлага въз основа на „икономически най-изгодната оферта“. Икономически най-изгодната оферта се определя въз основа на критерий за възлагане „най-ниска цена“ по чл.70, ал. 2, т.1 от ЗОП
Type: price
Beskrivelse: Обществената поръчка се възлага въз основа на „икономически най-изгодната оферта“. Икономически най-изгодната оферта се определя въз основа на критерий за възлагане „най-ниска цена“ по чл.70, ал. 2, т.1 от ЗОП
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
80,000,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: АВТОМАГИСТРАЛИ - ЧЕРНО МОРЕ АД
Postadresse:
By: гр. Шумен
Postnummer: 9700
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.