Publications Office of the EU
Grækenland-Rhodos: Drift af et spildevandsrensningsanlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Grækenland-Rhodos: Drift af et spildevandsrensningsanlæg

  • Offentliggjort
    31/05/2021
  • Frist
    19/07/2021
  • Åbning af tilbuddene
    23/07/2021
  • Tildelt
    30/05/2022
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΡΟΔΟΥ
Udførelsessted
NUTS code: EL421 Κάλυμνος, Κάρπαθος – Ηρωική Νήσος Κάσος, Κως, Ρόδος
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: EL421 Κάλυμνος, Κάρπαθος – Ηρωική Νήσος Κάσος, Κως, Ρόδος
Sektor (hoved-CPV)
90481000 Drift af et spildevandsrensningsanlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,659,235.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,075,730.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
ΔΔ0421
Beskrivelse

Η παρούσα διαδικασία σύναψης Δημόσιας σύμβασης αποσκοπεί :
Στην Προμήθεια και Εγκατάσταση νέου Εξοπλισμού στην ΕΕΛ Κρεμαστής
Στην Προμήθεια και Εγκατάσταση νέου Εξοπλισμού στην ΕΕΛ Δαματριάς
Στην Προμήθεια και Εγκατάσταση νέου Εξοπλισμού στην ΕΕΛ Θεολόγου
Λειτουργία και προληπτική συντήρηση των ΕΕΛ στις Δημοτικές Κοινότητες Κρεμαστής, Δαματριάς, Μαριτσών, Θεολόγου, Σορωνής, Έμπωνας, Σιαννών, Απολλακιάς, Ασκληπιείου, Γενναδίου & Λίνδου για δύο (2) έτη
Στην λειτουργία και συντήρηση των αντλιοστασίων αποχέτευσης των περιοχών που εξυπηρετούνται από τις παραπάνω ΕΕΛ.
Στην Λειτουργία και προληπτική συντήρηση των παραπάνω εγκαταστάσεων για δύο (2) επιπλέον έτη, ως προαίρεση
Στην επιδιορθωτική συντήρηση του εξοπλισμού των παραπάνω εγκαταστάσεων (ΕΕΛ και Αντλιοστάσια), ως προαίρεση,
Στον έλεγχο και επισκευή των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων της ΕΕΛ Κρεμαστής, ως προαίρεση,
Στην Προμήθεια και Εγκατάσταση νέου Εξοπλισμού στην ΕΕΛ Μαριτσών , ως προαίρεση

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Δήμου Ρόδου
Postadresse: 2ο χλμ. Εθνικής Οδού Ρόδου - Λίνδου
By: Ρόδος
NUTS-kode: EL421
Postnummer: 851 00
Land: GRC
Kontaktperson: Παναγιώτης Καραβόλιας
Hovedadresse: http://www.deyar.gr
Elektronisk via:
www.eprocurement.gov.gr/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/07/2021 09:00
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.