Publications Office of the EU
"Udvidelse af kloaknettet for husspildevand i den flamske by og landsbyerne Chitoveni og Prisacani i Botosani amt" - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

"Udvidelse af kloaknettet for husspildevand i den flamske by og landsbyerne Chitoveni og Prisacani i Botosani amt"

  • Offentliggjort
    05/04/2024
  • Frist
    16/05/2024
  • Åbning af tilbuddene
    16/05/2024
  • Tildelt
    06/06/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
ORASUL FLAMANZI
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO212 Botoşani
Sektor (hoved-CPV)
45232400 Anlæg af kloakker
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
37,480,347.79 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
37,441,596.00 RON
Referencenummer for tilbuddet
9/2024
Beskrivelse

For at nå målet "Udvidelse af kloaknettet til husspildevand i byen Flandern og landsbyerne Chitoveni og Prisacani i Botosani amt" foreslås det at etablere kloaknettet fra PVC-rør og præfabrikerede pejse i armeret beton. Det foreslåede kloaknet vil have følgende karakteristika: - hoved- og sekundære spildevandsrør - spildevandspumpestationer - udledningsrør i forbindelse med pumpestationer Beskrivelse af arbejderne findes i det tekniske projekt i udbudsmaterialet. Den anslåede værdi af den kontrakt, der skal tildeles, omfatter ikke de forskellige og uforudsete udgifter, der er angivet i projektets budget (generelt overslag), og som i givet fald kan tilgås afhængigt af behovene ved at ændre kontrakten på de betingelser, der er fastsat i artikel 221 i lov nr. 98/2016 om offentlige udbud. Varigheden af udførelsen af bygge- og anlægsarbejderne: 24 kalendermåneder Opmærksomhed: Den ordregivende myndighed besvarer klart og fuldstændigt alle anmodninger om præciseringer i overensstemmelse med den forpligtelse, der er fastsat i artikel 161 i lov nr. 98/2016, som ændret ved regeringens hastebekendtgørelse nr. 45/2018, 18 dage før fristen for afgivelse af tilbud. Antal dage, indtil hvilke der kan anmodes om præciseringer inden fristen for afgivelse af tilbud/ansøgere: Tolv dage. Anslået samlet værdi: anslået værdi eksklusive moms (kun i tal): 37,480,347,79 lei uden moms Valuta: RON Opdelt som følger: Kapitel 4. Grundlæggende investeringsomkostninger: 37 189 071,99 RON ekskl. moms Kapitel 5.1 Organisering af byggepladsen: 291,275,80 RON eksklusive moms Den anslåede værdi af den kontrakt, der skal tildeles, omfatter ikke de forskellige og uforudsete udgifter, der er angivet i projektets budget (generelt overslag), som i givet fald kan tilgås ved at ændre kontrakten på de betingelser, der er fastsat i artikel 221 i lov nr. 98/2016 om offentlige udbud.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.e-licitatie.ro
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.e-licitatie.ro
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/05/2024 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Experiența expert cheie 2: Șef de șantier Inginer specialitatea construcții (P3)
Anslået værdi
37,480,347.79 RON
Endelig kontraktværdi
37,441,596.00 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: DIMEX-2000 COMPANY
Postadresse:
By: Rebra
Postnummer: 427240
Land:
Officiel betegnelse: CORNELL'S FLOOR S.R.L.
Postadresse:
By: Ranghilesti
Postnummer: 717352
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.