Publications Office of the EU
Tyskland-Bad Homburg: Bygge- og anlægsarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Bad Homburg: Bygge- og anlægsarbejder

  • Offentliggjort
    01/03/2023
  • Frist
    03/04/2023
  • Åbning af tilbuddene
    03/04/2023
  • Tildelt
    09/05/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Deutsches Jugendherbergswerk
Udførelsessted
NUTS code: DE724 Marburg-Biedenkopf
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE718 Hochtaunuskreis
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,520,533.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,482,610.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
23-04-03-1000
Beskrivelse

Das Deutsche Jugendherbergswerk (Landesverband Hessen e. V.) beabsichtigt die bestehende Jugendherberge vollständig und komplett abzubrechen. Ein Neubau der Jugendherberge soll bis ca. August 2025 fertiggestellt sein.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YJV6FJR
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/04/2023 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,520,533.00 EUR
Endelig kontraktværdi
2,482,610.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Fritz Meyer GmbH
Postadresse: Schlossplatz 1a
By: Altenkirchen
Postnummer: 57610
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.