Publications Office of the EU
BvA_Arch_Stadt Altdorf b. Nürnberg – Generel renovering og udvidelse af grundskolen Altdorf – Objektplanlægning Bygninger og interiør - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

BvA_Arch_Stadt Altdorf b. Nürnberg – Generel renovering og udvidelse af grundskolen Altdorf – Objektplanlægning Bygninger og interiør

  • Offentliggjort
    20/11/2023
  • Frist
    19/12/2023
  • Tildelt
    07/05/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Altdorf b. Nürnberg
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE259 Nürnberger Land
Sektor (hoved-CPV)
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,615,027.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
230/23
Beskrivelse

Byen Altdorf planlægger den generelle renovering og udvidelse af Altdorf grundskolen. . Grundydelserne i servicefase 2-9 i serviceplanen Bygninger og interiører i henhold til HOAI § 34, stk. 3, sammenholdt med bilag 10, nr. 10.1. Hertil kommer, som særlige tjenester, deltagelse i ansøgning og fakturering af finansieringen (fremlæggelse af dokumentation for brug), udarbejdelse af brandsikringskonceptet inkl. tilhørende byggetilsyn samt overvågning af udbedring af fejl i servicefase 9. Elevatorplanlægning (overholdelse af tilgængelighed i overensstemmelse med DIN 18040) skal også udføres af det bestilte planlægningskontor.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YHYHDTU
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YHYHDTU
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium: Angaben Zur Abeitsweise
Type: quality
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) : 45.0
Kriterium: Organisation des vorgesehenen Projektteams
Type: quality
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) : 15.0
Kriterium: Berufserfahrung des zum Einsatz kommenden Personals
Type: quality
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) : 20.0
Kriterium: Honorar
Type: price
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) : 20.0
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,615,027.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Berschneider + Berschneider
Postadresse:
By: Pilsach
Postnummer: 92367
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.