Publications Office of the EU
Arbejde i forbindelse med konstruktion, fremstilling, drift og vedligeholdelse af fotovoltaiske elektriske centre på LAC SAINT-LOUIS SITES og CHAVANNE LEAVANNE AFTALE - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Arbejde i forbindelse med konstruktion, fremstilling, drift og vedligeholdelse af fotovoltaiske elektriske centre på LAC SAINT-LOUIS SITES og CHAVANNE LEAVANNE AFTALE

  • Offentliggjort
    06/03/2025
  • Frist
    30/04/2025
  • Tildelt
    17/12/2025
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ville de Monceau-les-Mines
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRC13 Saône-et-Loire
Sektor (hoved-CPV)
45261215 Tagdækning med solpaneler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
25,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
25CT004
Beskrivelse

Arbejde i forbindelse med konstruktion, fremstilling, drift og vedligeholdelse af fotovoltaiske elektriske centre på LAC SAINT-LOUIS SITES og CHAVANNE LEAVANNE AFTALE

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://marches.ternum-bfc.fr/
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://marches.ternum-bfc.fr/
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Qualité des moyens techniques et humains dédiés au projet
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Kriterium:
Type: cost
Beskrivelse: Qualité de l'offre financière
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Qualité de la proposition technique
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Qualité environnementale et sociale de l'offre
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Anslået værdi
25,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Groupement SEM SELER/GEG ENeR
Postadresse:
By: MACON
Postnummer: 71000
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.