Publications Office of the EU
Frankrig-Paris: Evalueringsrådgivningstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Paris: Evalueringsrådgivningstjenester

  • Offentliggjort
    18/02/2022
  • Frist
    25/03/2022
  • Åbning af tilbuddene
    28/03/2022
  • Tildelt
    25/08/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Council of Europe Development Bank
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR101 Paris
Sektor (hoved-CPV)
79419000 Evalueringsrådgivningstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
300,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
275,070.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2022/02/CEB/TAM/P-LD
Beskrivelse

The purpose of this assignment is to provide an overall evaluation of the Regional Housing Programme’s (RHP) achievements and lessons learned, and how they relate to the overall aim and objectives of the Programme, with particular emphasis on the implementation of each of the Country Housing Projects (CHPs). The Evaluation should be an evaluation of the results of each CHP and the RHP as a whole.
The Consultant is to evaluate the extent to which each CHP and the RHP as a whole has contributed to its main aim, as follows:
The aim of the RHP is to contribute to the resolution of the protracted displacement situation of the most vulnerable refugees and displaced persons following the 1991-1995 conflicts on the territory of former Yugoslavia, including internally displaced persons in Montenegro from 1999, through the provision of sustainable housing.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Council of Europe Development Bank
Postadresse: 55 Avenue Kléber
By: Paris
NUTS-kode: FR101
Postnummer: 75116
Land: FRA
Kontaktperson: Procurement Division
Hovedadresse: https://coebank.org/en/tenders/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/03/2022 10:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
300,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
275,070.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ECORYS Europe EEIG - GEIE, Belgium
Postadresse: Rue Belliard 12
By: Etterbeek
Postnummer: 1040
Land: BEL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.