Publications Office of the EU
Spanien-Collado Villalba: Indsamling af husholdningsaffald - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Collado Villalba: Indsamling af husholdningsaffald

  • Meddelt
    15/09/2018
  • Offentliggjort
    18/02/2019
  • Frist
    01/04/2019
  • Åbning af tilbuddene
    03/04/2019
  • Tildelt
    28/02/2020
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ayuntamiento de Collado Villalba (Madrid)
Udførelsessted
NUTS code: ES España
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES España
Sektor (hoved-CPV)
90511200 Indsamling af husholdningsaffald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
78,424,327.80 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
65,353,606.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
41CON/2018
Beskrivelse

Servicio de recogida de residuos sólidos urbanos, limpieza viaria y mantenimiento de papeleras y contenedores en el municipio de Collado Villalba.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not specified
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/04/2019 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
78,424,327.80 EUR
Endelig kontraktværdi
65,353,606.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Valoriza Servicios Medioambientales, S. A.
Postadresse:
By: Madrid
Postnummer:
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.