Publications Office of the EU
Bezpieczna ulica Strzelecka i Kowalczyków. Ścieżka pieszo-rowerowa od zjazdu na restaurację Zagłoba do Nowej Wsi Królewskiej - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bezpieczna ulica Strzelecka i Kowalczyków. Ścieżka pieszo-rowerowa od zjazdu na restaurację Zagłoba do Nowej Wsi Królewskiej

  • Offentliggjort
    22/05/2025
  • Frist
    24/06/2025
  • Åbning af tilbuddene
    24/06/2025
  • Tildelt
    25/09/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Miejski Zarząd Dróg w Opolu
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL524 Opolski
Sektor (hoved-CPV)
71320000 Ingeniørmæssig projektering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
370,230.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
NP.260.23.2025
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej wydanej przez organ I instancji (spełniającej wszystkie wymogi wynikające z polskiego prawa obowiązującego w dniu wszczęcia postępowania przetargowego w zakresie formy jak i wymaganej procedury ustalonej w „Ustawie z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych”), oraz właściwych przepisach. Zadanie składa się z następujących etapów: Etap I: - opracowanie koncepcji Etap II – opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej W projekcie m in. należy zaprojektować drogę dla pieszych i rowerów o długości ok. 2 870 m na odcinku od istniejącego przejścia dla pieszych w rejonie Sindbad Port Opole do drogi dojazdowej do restauracji Zagłoba zlokalizowanej na działce nr 2485 obręb Grudzice. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono na załącznikach Część III OPZ.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,197922,282cd03efc65dc4de2d71d0b46c10362.html
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,197922,282cd03efc65dc4de2d71d0b46c10362.html
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/06/2025 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: doświadczenie personelu Wykonawcy
Vægtning (procentdel, præcis) : 30
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: okres gwarancji i rękojmi
Vægtning (procentdel, præcis) : 10
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: cena
Vægtning (procentdel, præcis) : 60
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
370,230.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Certigos Engineering sp. z o.o.
Postadresse:
By: Rybnik
Postnummer: 44-203
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.