Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Ipswich: Bygge- og anlægsarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Forenede Kongerige, Det-Ipswich: Bygge- og anlægsarbejder

  • Tildelt
    17/07/2012
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: UKH14 Suffolk
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
5,000,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,286,078.50 GBP
Referencenummer for tilbuddet
CD0469
Beskrivelse

Transport works in Ipswich town centre involving construction of traffic signalled junction and demolition of subways associated with existing roundabout, reconstruction of two bus stations, works to carriageways and footways of town centre roads and associated hard and soft landscaping. The value of this project is estimated in the area of 5 to 10 million GBP, this however is not guaranteed.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
5,000,000.00
Endelig kontraktværdi
4,286,078.50 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Skanska Construction UK Ltd. t/a Skanska Infrastructure Services
Postadresse: Maple Cross House, Denham Way, Maple Cross, Hertfordshire
By: Rickmansworth
Postnummer: WD3 9SW
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.