Publications Office of the EU
Marché relatif à la fourniture et l’installation d’un appareil d’Imagerie par Résonance Magnétique (IRM) pour les besoins du service de radiologie de l’Hôpital de Marche - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Marché relatif à la fourniture et l’installation d’un appareil d’Imagerie par Résonance Magnétique (IRM) pour les besoins du service de radiologie de l’Hôpital de Marche

  • Offentliggjort
    12/09/2023
  • Frist
    13/10/2023
  • Tildelt
    25/02/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Vivalia
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BE342 Arr. Bastogne
Sektor (hoved-CPV)
33110000 Udstyr til billeddannelse til medicinsk, dental og veterinær brug
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,228,836.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
5/008/2023
Beskrivelse

Le présent marché public se rapporte à la fourniture et l’installation d’un appareil d’Imagerie par Résonance Magnétique (IRM) pour les besoins du service de radiologie de l’Hôpital de Marche ainsi que la maintenance nécessaire à son utilisation durant 5 ans.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.publicprocurement.be/supplier/enterprises/0/tendering-workspaces/publication-workspace-detail/9ec9bb91-fd63-4aec-bbf5-29648c05a1d5/general
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.publicprocurement.be/supplier/enterprises/0/tendering-workspaces/publication-workspace-detail/9ec9bb91-fd63-4aec-bbf5-29648c05a1d5/general
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: a) Aspect technique (avis des utilisateurs : analyse des caractéristiques techniques annoncées dans la partie technique du cahier des charges et/ou test des échantillons)
Vægtning (procentdel, præcis) : 50
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: b) Prix comprenant le coût d’acquisition ainsi que le coût des travaux d’installation et la maintenance pendant la durée du contrat, soit 5 ans
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: c) Contrat de maintenance (délai de réaction, type de contrat, …)
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: d) Amélioration du délai de garantie
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,228,836.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SIEMENS HEALTHCARE
Postadresse:
By: Dilbeek
Postnummer: 1700
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.