Publications Office of the EU
MISSION DE MAÎTRISE D'oeUVRE DANS LE CADRE D'UNE OPÉRATION DE CONSTRUCTION NEUVE D'UNE RÉSIDENCE AUTONOMIE D'ENVIRON 50 LOGEMENTS, SISE 17 AVENUE HENRI BARBUSSE À TRAPPES (78) - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

MISSION DE MAÎTRISE D'oeUVRE DANS LE CADRE D'UNE OPÉRATION DE CONSTRUCTION NEUVE D'UNE RÉSIDENCE AUTONOMIE D'ENVIRON 50 LOGEMENTS, SISE 17 AVENUE HENRI BARBUSSE À TRAPPES (78)

  • Offentliggjort
    12/05/2025
  • Frist
    06/06/2025
  • Åbning af tilbuddene
    06/06/2025
  • Tildelt
    26/08/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
LES RESIDENCES SOCIETE ANONYME D'HABITATIONS A LOYER MODERE
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR103 Yvelines
Sektor (hoved-CPV)
79311100 Udformning af undersøgelse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
420,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
375,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
25-30
Beskrivelse

La présente consultation a pour objet a pour objet une mission de maîtrise d'oeuvre dans le cadre d'une opération de construction neuve d'une résidence autonomie d'environ cinquante (50) logements, sise 17 avenue Henri Barbusse à TRAPPES (78). Les éléments de mission confiés sont listés à l'article R. 2431-4 du Code de la commande publique. Il est également confié une mission complémentaire relative à l'ordonnancement, la coordination et le pilotage du chantier (OPC). La présente consultation est passée sous la forme d'un appel d'offres ouvert, conformément aux dispositions des articles L. 2124-2 et R. 2124-2 1° du Code de la commande publique. Conformément aux dispositions des articles L. 2113-10, L. 2113-11 et R. 2113-2 du Code de la commande publique, l'Acheteur a choisi de ne pas allotir. La dévolution en lots séparés risque de rendre techniquement difficile ou financièrement plus coûteuse l'exécution des prestations, objet du présent marché. Le présent marché est conclu sous la forme d'un marché public de maîtrise d'oeuvre traité à prix global et forfaitaire. Le présent marché ne prévoit pas de tranches optionnelles, de prestations supplémentaires éventuelles ou de variantes

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1644661
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1644661
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/06/2025 14:00
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Valeur technique de l'offre
Vægtning (procentdel, præcis) : 60
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Prix
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Anslået værdi
420,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
375,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: B + C ARCHITECTES
Postadresse:
By: Paris 10
Postnummer: 75010
Land:
Officiel betegnelse: BIOTOPE INGENIERIE
Postadresse:
By: Paris
Postnummer: 75006
Land:
Officiel betegnelse: LOCUSCAPE
Postadresse:
By: Fontenay-Sous-Bois
Postnummer: 94120
Land:
Officiel betegnelse: ACCEO
Postadresse:
By: La Ciotat
Postnummer: 13600
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.