Publications Office of the EU
Tyskland-Blaustein: Ingeniørmæssig projektering - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Blaustein: Ingeniørmæssig projektering

  • Offentliggjort
    23/08/2016
  • Frist
    21/09/2016
  • Tildelt
    12/04/2017
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Blaustein
Udførelsessted
NUTS code: DE145 Alb-Donau-Kreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE145 Alb-Donau-Kreis
Sektor (hoved-CPV)
71320000 Ingeniørmæssig projektering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
228,133.99 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Sanierungs- und Erweiterungsmaßnahmen an Gebäuderiegeln im Schulzentrum Ehrenstein sowie Neubau
einer Mensa und Verwaltungsräume.
BGF Sanierung / Erweiterung: ca. 2 740 m2
BGF Mensa und Verwaltung: ca. 1 080 m2
Die Umsetzung der Baumaßnahmen erfolgt im laufenden Betrieb, d. h. es können immer nur Teile ausgelagert
werden. Entsprechend wird die Umsetzung der Maßnahmen in mehreren Bauabschnitten erfolgen.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: nps Bauprojektmanagement GmbH
Postadresse: Adolph-Kolping-Platz 1
By: Ulm
NUTS-kode: DE144
Postnummer: 89073
Land: DEU
Kontaktperson: Thomas Hegele
Hovedadresse: www.nps-pm.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
228,133.99 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Schreiber Ingenieure Systemplanung GmbH
Postadresse: Magirus-Deutz-Str. 16
By: Ulm
Postnummer: 89077
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.