Publications Office of the EU
Udskriftsoptimering - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Udskriftsoptimering

  • Offentliggjort
    22/03/2024
  • Frist
    24/04/2024
  • Åbning af tilbuddene
    24/04/2024
  • Tildelt
    18/11/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
HRVATSKE ŠUME d.o.o.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: HR050 Grad Zagreb
Sektor (hoved-CPV)
50312610 Vedligeholdelse af informationsteknologisk udstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
288,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
DIR-2024-140
Beskrivelse

Klienten ejer 1208 udskrivning enheder, fordelt på 231 steder i Republikken Kroatien, som er organiseret i 17 bestyrelser Forest Branch, Central placering af direktoratet og 213 mindre arbejdsenheder / Skovbrug. Printovervågnings- og kontrolsystemet er PaperCut MF. Klienten ejer et licenseret system til overvågning og styring af udskrivning af PaperCut MF for 3000 brugere, og mens licenser er specifikt indkøbt til MF-enheder.Kunden vil acceptere andre løsninger efter aftale med Udbyderen for månedlige sidetal indikatorer. Den valgte tilbudsgiver skal sammen med kunden fritage de indledende sidetællere fra printeren og/eller Papercut MF-systemet ved overdragelse af printflåden og overtage alle eksisterende tonere i enhederne i henhold til procentdelen af tonerforbrug og skadesløsholde kunden for mængden af det mulige antal udskrifter til den tilbudte pris cpp (pris pr. udskrevet side)

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://eojn.hr/tender-eo/4866
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://eojn.hr/tender-eo/4866
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/04/2024 11:00
Tildelingsmetode
Cijena ponude
Anslået værdi
288,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Image Enter d.o.o.
Postadresse:
By: Bjelovar
Postnummer: 430000
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.