Publications Office of the EU
Tyskland-Freiburg im Breisgau: Træarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Freiburg im Breisgau: Træarbejder

  • Offentliggjort
    12/11/2016
  • Frist
    13/12/2016
  • Åbning af tilbuddene
    13/12/2016
  • Tildelt
    01/02/2017
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bundesrepublik Deutschland, vertreten durch das BMVg, dieses vertreten durch die Oberfinanzdirektion Karlsruhe – Bundesbau BW, diese vertreten durch das Staatliche Hochbauamt Freiburg
Udførelsessted
NUTS code: DE132 Breisgau-Hochschwarzwald
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE132 Breisgau-Hochschwarzwald
Sektor (hoved-CPV)
45422100 Træarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
962,065.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
16-08272
Beskrivelse

Holzbau-, Dachabdichtungs- und Klempnerarbeiten.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Bundesrepublik Deutschland, vertreten durch das BMVg, dieses vertreten durch die Oberfinanzdirektion Karlsruhe – Bundesbau BW, diese vertreten durch das Staatliche Hochbauamt Freiburg
Postadresse: Kartäuserstraße 61b
By: Freiburg
NUTS-kode: DE132
Postnummer: 79104
Land: DEU
Hovedadresse: www.hba-freiburg.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/12/2016 11:00
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
962,065.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Zimmerei Brunneke GmbH
Postadresse: Dalverser Str. 18
By: Berge
Postnummer: 49626
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.