Publications Office of the EU
Indledende markedsundersøgelse — ikkebindende — iværksat i henhold til artikel 77, stk. 1, i lovdekret nr. 36/2023 med henblik på at kontrollere referencemarkedet for levering af almindelige og ekstraordinære vedligeholdelsestjenester, bistand og uddannelse af personale til systemer til radiologisk scanning af containergods (nr. 5 model HCVG 6033 Vizual) - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Indledende markedsundersøgelse — ikkebindende — iværksat i henhold til artikel 77, stk. 1, i lovdekret nr. 36/2023 med henblik på at kontrollere referencemarkedet for levering af almindelige og ekstraordinære vedligeholdelsestjenester, bistand og uddannelse af personale til systemer til radiologisk scanning af containergods (nr. 5 model HCVG 6033 Vizual)

  • Meddelt
    27/02/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Inaktiv
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Agenzia delle Dogane e dei Monopoli
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI43 Roma
Sektor (hoved-CPV)
50530000 Reparation og vedligeholdelse af maskiner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Denne offentlige meddelelse har til formål at: - at afprøve referencemarkedets nuværende potentiale, de mulige løsninger, der er til rådighed, samt de gennemsnitlige prisvilkår for levering af almindelige og ekstraordinære vedligeholdelsestjenester, bistand og uddannelse af personale til anlæg til radiologisk scanning af fragtcontainere (nr. 5 model HCVG 6033 Vizual) - Find ud af, om der er mere end én økonomisk aktør, der potentielt er interesseret i at levere de tjenesteydelser, der er omfattet af denne høring, og som er i stand til at udføre alle de nødvendige aktiviteter, fordi de opfylder de nødvendige krav. - Sikre størst mulig offentlig omtale af selve initiativet for at sikre den bredest mulige formidling af oplysninger og opnå den mest effektive deltagelse af interessenter. Denne bekendtgørelse har ikke direkte til formål at tildele en kontrakt og udgør ikke – på nogen måde – et udbud eller et tilbud til offentligheden (i henhold til artikel 1336 i den civile lovbog). Deltagere i den således iværksatte markedshøring får ikke ret til at deltage i nogen procedure, som agenturet måtte indlede som følge af høringen. Den interessetilkendegivelse, som den økonomiske aktør har indgivet, er derfor på ingen måde bindende for agenturet, som forbeholder sig ret til - under alle omstændigheder - at suspendere, udvide, ændre og/eller annullere høringen vedrørende denne offentlige bekendtgørelse og/eller ikke at gå videre med en efterfølgende tildelingsprocedure, uden at ansøgerne kan gøre nogen rettigheder eller krav gældende, selv i henhold til artikel 1337 og 1338 i civillovbogen.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.