Publications Office of the EU
Norge-Bodø: Legepladsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Norge-Bodø: Legepladsudstyr

  • Offentliggjort
    06/03/2023
  • Frist
    04/04/2023
  • Åbning af tilbuddene
    04/04/2023
  • Tildelt
    14/06/2023
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Bodø Kommune
Udførelsessted
NUTS code: NO071 Nordland/Nordlánnda
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO Norge
Sektor (hoved-CPV)
37535200 Legepladsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
12,000,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
24,000,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
2022/1224
Beskrivelse

The contracting authority would like enter into a contract for the procurement and delivery of play apparatuses.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/197657665.aspx
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/04/2023 12:01
Indkøbere
Bodø kommune
Hamarøy kommune
Leirfjord kommune
Røst kommune
Værøy kommune
Alstahaug kommune
Sortland kommune
Sortland kommune
Steigen kommune
Fauske kommune
Saltdal kommune
Meløy kommune
Fauske kommune
Vestvågøy kommune
Udførelsessted
CPV-kode
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
12,000,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
24,000,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Kompan Norge AS
Postadresse:
By: Drammen
Postnummer:
Land: NOR

Officiel betegnelse: Søve AS
Postadresse:
By: Ulefoss
Postnummer:
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.