-
Offentliggjort18/04/2015
-
I dag01/09/2026
Værktøjer
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Italien-Carimate: Elektricitet
Kvalifikationsordning for levering af elektricitet til rensningsanlæg og løftestationer, der ejes af:
— SUD Seveso Servizi SpA
Alto Lura Srl: hjemsted og administrativ adresse på Via Toti 4 22070 Bulgarograsso (CO)
— ASIL SpA: hjemsted og administrativt kontor i Via Cesare Battisti 21 22046 Merone (CO)
— ASME SpA: hjemsted og administrativt kontor i Via Trieste 17/4 22036 Erba (CO),
Canturina Servizi Territoriali SpA: hjemsted og administrativt kontor i Via Vittorio Veneto 10 22063 (CO)
— Prag SpA: registreret og administrativt kontor i Via dei Cipressi 8 22066 Mariano C.se (CO),
— Ydelse 24 Idrico Srl: hjemsted og administrativt kontor i Via Urago 47 22038 Tavernerio (CO)
— Valbe Servizi SpA: hjemsted og administrativt kontor i Via Caravaggio 42 22066 Mariano C.se (CO).
De administrative mængder, der skønsmæssigt er anslået på årsbasis, er (ref. 2015):
Sud Seveso Servizi SpA: 1 leveringssted i MT (15 kV) — anslået 2 900 000 kWh/år — nr. 3 leveringssteder i BT — anslået 100 000 kWh/år
for Alto Lura S.rl: 1 leveringssted i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 4 000 000 kWh/år — nr. 0 leveringssteder i BT — anslået 0 kWh/år
— for ASIL SpA: 2 leveringssteder i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 5 100 000 kWh/år — nr. 16 leveringssteder i BT — anslået 400 000 kWh/år
— for ASME SpA: 1 leveringssted i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 600 000 kWh/år — nr. 23 leveringssteder i BT — anslået 2 700 000 kWh/år
for Canturina Servizi Territoriali SpA: 3 leveringssteder i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 3 600 000 kWh/år — nr. 7 leveringssteder i BT — anslået 1 200 000 kWh/år
for Prag SpA: 1 leveringssted i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 600 000 kWh/år — nr. 45 leveringssteder i BT — anslået 3 600 000 kWh/år
— for service 24 SpA: 1 leveringssted i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 900 000 kWh/år — nr. 20 leveringssteder i BT — anslået 1 200 000 kWh/år
— for Valbe Servizi SpA:2 leveringssteder i MT (15 kV) — anslået samlet forbrug 2 500 000 kWh/år — nr. 4 leveringssteder i BT — anslået til 200 000 kWh/år.
Med forbehold af eventuelle ændringer i forhold til disse institutters faktiske behov.
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.