Publications Office of the EU
Belgien-Gent: Malearbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Belgien-Gent: Malearbejde

  • Offentliggjort
    27/09/2019
  • Frist
    25/10/2019
  • Åbning af tilbuddene
    25/10/2019
  • Tildelt
    17/12/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Universiteit Gent
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BE234 Arr. Gent
Sektor (hoved-CPV)
45442100 Malearbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,365,682.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
DGFB/2019/011
Beskrivelse

De aanneming van werken betreft het uitvoeren van schilderwerken en het plaatsen van muur- en vloerbekledingen in de gebouwen van de Universiteit Gent, de Hogeschool Gent, de Artveldehogeschool en de Hogeschool West-Vlaanderen.
Deze aanneming omvat de uitvoering van werken van volgende aard:
— uitvoeren van pleisterwerken,
— verwijderen van oude muurbekledingen,
— uitbraak van bestaande vloerbekleding en plinten,
— aanbrengen van muurbekledingen,
— plafond- en muurschilderingen,
— schilderwerken op metaal,
— schilderwerken op houtachtige ondergronden,
— transparant behandelen van houtwerk
— vernissen houten materialen,
— hervernissen parketvloeren,
— her- of opspuiten van elastische voegen,
— voorbereidende werken van ondervloeren,
— leveren en plaatsen van zachte vloerbekleding in lino,
Er wordt ook een uurloon gevraagd voor personeel in regie en voor het leveren van voertuigen.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://eten.publicprocurement.be
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/10/2019 09:00
Indkøbere
Hogeschool West-Vlaanderen
Hogeschool Gent
Arteveldehogeschool
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.