Publications Office of the EU
Outsourcing af transport over 3,5 t til Syd- og Vestbøhmen - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Outsourcing af transport over 3,5 t til Syd- og Vestbøhmen

  • Offentliggjort
    23/02/2026
  • Annulleret
    27/03/2026
  • I dag
    02/09/2026
Status
Annulleret
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Česká pošta, s.p.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sektor (hoved-CPV)
60160000 Postbefordring ad vej
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
400,000,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
420250028
Beskrivelse

Genstanden for udførelsen af den offentlige kontrakt er levering af følgende ydelser fra leverandøren til kundens behov: a) vejtransport af postforsendelser, transportenheder og andre forsendelser, der anvendes til postaktiviteter mellem kundens lokaler, b) vejtransport af postforsendelser, transportenheder og andre forsendelser, der anvendes til postaktiviteter mellem kundens kontraktindskyders lokaler og kundens lokaler, den såkaldte indsamling af varer til kundens lokaler, c) levering af post / overdimensionerede pakker, d) uafhængig levering og parkering af leverandørens køretøj eller udskiftelig container (type BDF - WPR eller lignende) med henblik på lastning og losning af postforsendelser, transportenheder og andre varer på det sted, der er angivet af kunden. Nærmere oplysninger findes i udbudsmaterialet (i det følgende benævnt "ZD").

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.tenderarena.cz/profil/detail.jsf?identifikator=Cp
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.tenderarena.cz/profil/detail.jsf?identifikator=Cp
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
CPV-kode
Tildelingsmetode
J. Využití nízkoemisních vozidel
Anslået værdi
400,000,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.