Publications Office of the EU
Italien-Rom: Bankydelser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Rom: Bankydelser

  • Offentliggjort
    21/12/2020
  • Frist
    01/02/2021
  • Åbning af tilbuddene
    02/02/2021
  • Tildelt
    17/11/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
ATAC S.P.A. AZIENDA PER LA MOBILITÀ
Udførelsessted
NUTS code: ITI43 Roma
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI43 Roma
Sektor (hoved-CPV)
66110000 Bankydelser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,149,319.15 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,421,014.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Procedura Aperta, ai sensi dell’art. 3, comma 1, lett sss), dell’art.60 e dell’art. 122 del D.Lgs 50/16, per l’affidamento dell’appalto, rientrante nell’ambito dei settori speciali, relativo ad un Servizio di Pagamento elettronico unico ed integrato (di seguito Servizio di Pagamento o Payment Service) in grado di gestire i pagamenti relativi alle transazioni EMV Transit, a quelle delle Macchine Emettitrici di Biglietti (MEB), a quelle effettuate nelle biglietterie, a quelle relative alla verifica dei Titoli di viaggio e a quelle dell’e-commerce, da esperire con il sistema dell’e-procurement

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Atac SpA Azienda per la mobilità
Postadresse: via Prenestina 45
By: Roma
NUTS-kode: ITI43
Land: ITA
Kontaktperson: Stefania Paoletti
Hovedadresse: http://www.atac.roma.it/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/02/2021 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
4,149,319.15 EUR
Endelig kontraktværdi
3,421,014.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SIA S.p.A
Postadresse: VIA PRENESTINA, 45
By: Milano (MI)
Postnummer: 20136
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.