Publications Office of the EU
Litauen-Vilnius: Artikler til behandling af frakturer, søm og plader - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Litauen-Vilnius: Artikler til behandling af frakturer, søm og plader

  • Offentliggjort
    12/12/2019
  • Frist
    20/01/2020
  • Tildelt
    06/02/2020
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Udførelsessted
NUTS code: LT Lietuva
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: LT Lietuva
Sektor (hoved-CPV)
33141770 Artikler til behandling af frakturer, søm og plader
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
133,968.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Šio pirkimo objektas yra plokštelės, sraigtai ir priemonės veido kaulų osteosintezės operacijoms (toliau – prekės). Reikalavimai prekėms nustatyti techninėje specifikacijoje, pateiktoje konkurso sąlygų 3 priede.
Pirkimo sutarties kainos apskaičiavimo būdas – fiksuotas įkainis su peržiūra.
Preliminarūs įsigyjamų prekių kiekiai nustatomi nurodant maksimalią lėšų sumą, kuri skirta prekių įsigijimui – 133 968 EUR be PVM.
Pirkimo sutarties vykdymo metu įsigyjami prekių kiekiai, taip pat pirkimo sutarties kaina, kurią perkančioji organizacija turės sumokėti tiekėjui, priklauso nuo faktinių užsakymų, t. y. įsigyjami kiekiai negali viršyti konkurso sąlygų 2.3 papunktyje nustatyto kiekio, nurodyto maksimalia lėšų suma, o išpirkti mažesnį kiekį perkančioji organizacija gali.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Nationalt registreringsnummer: 191744287
Postadresse: Žalgirio g. 117
By: Vilnius
NUTS-kode: LT
Postnummer: LT-08217
Land: LTU
Kontaktperson: Inga Sadukienė
Hovedadresse: http://www.zalgirioklinika.lt
Elektronisk via:
https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=490318&B=PPO
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
133,968.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: UAB „Graina“
Postadresse: Durpyno g. 22
By: Panevėžys
Postnummer: LT-36237
Land: LTU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.