-
Offentliggjort06/07/2016
-
Frist08/08/2016
-
Åbning af tilbuddene08/08/2016
-
I dag05/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Frankrig-Paris: Konsulenttjenesteydelser
STIF ønsker at blive rådgivet og ledsaget i sine opgaver i forbindelse med udformningen af en rute inden for passagerinformation og skiltning samt i sine drøftelser med transportvirksomhederne om disse spørgsmål.
STIF har til formål at harmonisere repræsentationen af passageroplysninger på alle transportområder i Ile-de-France:
— Dommens præmis
— busstation
sporvognsstation
metrostation
— banegård
multimodal klynge
— køretøj.
F-
Officiel betegnelse: Syndicat des transports Île-de-France
Nationalt registreringsnummer: 28750007800012
Postadresse: 39 bis — 41 rue de Châteaudun
By: Paris
NUTS-kode: FR101
Postnummer: 75009
Land: FRA
Kontaktperson: M. le directeur général du STIF / secrétariat général /AJMP — marchés publics (M. Xavier Baudaillier)
Hovedadresse: http://www.stif.info
Rammeaftale med single aktør
85312320 - Konsulenttjenesteydelser
71000000 - Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.