Publications Office of the EU
Italien-Cefalù: Diverse medicinske apparater og produkter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Italien-Cefalù: Diverse medicinske apparater og produkter

  • Tildelt
    21/07/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Fondazione "Istituto G.Giglio di Cefalù"
Udførelsessted
NUTS code: ITG1 Sicilia
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITG12 Palermo
Sektor (hoved-CPV)
33190000 Diverse medicinske apparater og produkter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
465,844.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Istituto G.Giglio di Cefalù Foundation skal erhverve de pågældende apparater i en periode på 6 måneder.
— afgørelse nr. 687 af 26/08/2020 godkendte tildelingen af lejemålet for 60 måneder af 1 system Da Vinci X model IS4200 med udløb den 17/09/2025.
Fondazione Istituto G.Giglio di Cefalù (Fondazione Istituto G.Giglio di Cefalù) har grund til at antage, at der er en enkelt erhvervsdrivende, som er i stand til at levere forbrugsvarer med tekniske/funktionelle egenskaber og kompatibilitet med ovennævnte system, nemlig producenten "intuitive surgical", hvis eneforhandler for Italien er AB Medica S.p.A. (Giovanni Scibilia og Figlio S.p.A., der er godkendt som forhandler for Sicilien, er Giovanni Scibilia og Figlio S.p.A.).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
465,844.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Giovanni Scibilia & Figlio S.p.A.
Postadresse:
By: Palermo
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.