Publications Office of the EU
Italien-Notaresco: Drift af losseplads - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Italien-Notaresco: Drift af losseplads

  • Offentliggjort
    26/03/2013
  • Frist
    12/06/2013
  • Åbning af tilbuddene
    17/06/2013
  • Tildelt
    16/01/2014
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Cirsu SpA
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
90530000 Drift af losseplads
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
30,096,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Endelig udformning, udformning, opførelse og forvaltning af et affaldsbortskaffelsesanlæg i lokaliteten "Casette di Grasciano", Notaresco kommune (TE) på grundlag af dette selskabs foreløbige projekt og den integrerede miljøgodkendelse udstedt af regionen Abruzzo nr. 10/10 af 4.8.2011 og nr. 5/11 af 4.8.2011.
Funktionel og økonomisk forvaltning, ordinær og ekstraordinær vedligeholdelse, tekniske tilpasninger, der er nødvendige for den fortsatte drift, og planlagte eller ekstraordinære tilpasninger skal garanteres i hele koncessionens løbetid i overensstemmelse med de oplysninger, der vil blive behørigt specificeret i den forretnings- og finansieringsplan, der omfatter investeringerne, og som beskriver de forvaltningskriterier, der skal foreslås i tilbuddet.
Beskrivelsen af arbejderne og de krævede specifikke tekniske egenskaber og ydeevneniveauer er nærmere beskrevet i "Technical Design Report — prepared A1" og i de øvrige dokumenter, der er godkendt ved afgørelse AIA 10/10, og som der henvises til i artikel 7 i de beskrivende specifikationer og ydeevnespecifikationerne, hvortil der henvises for den fuldstændige definition af det arbejde, der skal udføres.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Cirsu SpA
Postadresse: Loc. Casette di Grasciano
By: Notaresco (TE)
Postnummer: 64020
Land: ITA
Tilbud kan afgives
Not specified
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/06/2013 09:30
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
30,096,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Con.S.Amb. s.c.a.r.l.
Postadresse: Via XX Settembre 17/19
By: L'Aquila
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.