Publications Office of the EU
Opførelse af et termisk anlæg til omdannelse af spildevandsslam beriget med alternative brændstoffer (ITPOŚ) - fase II ARCHITECTURE - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Opførelse af et termisk anlæg til omdannelse af spildevandsslam beriget med alternative brændstoffer (ITPOŚ) - fase II ARCHITECTURE

  • Offentliggjort
    25/08/2025
  • Frist
    08/09/2025
  • Åbning af tilbuddene
    08/09/2025
  • Tildelt
    02/01/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
PUK TPO Sp. z o.o.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL619 Włocławski
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
15,777,128.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
TPO.341-02PN/2025
Beskrivelse

Kontraktens genstand er opførelsen af en bygning til anlæg til termisk omdannelse af spildevandsslam beriget med alternative brændstoffer (ITPOŚ) med energiudnyttelse i form af varme sammen med tilhørende infrastruktur – fase II. Kontraktens hovedgenstand i henhold til artikel 1 p.p. er bygge- og anlægsarbejder. En detaljeret beskrivelse af kontraktens genstand indgik i udbudsmaterialet, dvs. Specifikationer for Ordrevilkår og -betingelser sammen med skruer.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1117138
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1117138
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/09/2025 11:10
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Cena ofertowa brutto
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
15,777,128.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Spółka Budowlano - Usługowa "BUDEX" Lutomirski i Wpsólnicy Sp. j.
Postadresse:
By: Lipno
Postnummer: 87-600
Land:
Officiel betegnelse: WIKSBUD SP. z o. o.
Postadresse:
By: Lipno
Postnummer: 87-600
Land:
Officiel betegnelse: Girder sp. z o.o.
Postadresse:
By: Włocławek
Postnummer: 87-800
Land:
Officiel betegnelse: KBB Engineering Sp. z o. o.
Postadresse:
By: Toruń
Postnummer: 87-100
Land:
Officiel betegnelse: INSTAL WARSZAWA S.A.
Postadresse:
By: Warszawa
Postnummer: 03-982
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.