Publications Office of the EU
Frankrig-Strasbourg: Fjernelse af graffiti - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Frankrig-Strasbourg: Fjernelse af graffiti

  • Offentliggjort
    29/11/2016
  • Frist
    05/01/2017
  • Åbning af tilbuddene
    06/01/2017
  • Tildelt
    13/02/2017
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Université de Strasbourg
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRF Grand Est
Sektor (hoved-CPV)
90690000 Fjernelse af graffiti
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
180,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
DCI 2016 206
Beskrivelse

Rammeaftalen dækker behovene for kidnapning af graffitis og plakater på visse universitetscampusser på universitetet i Strasbourg.
F-

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Université de Strasbourg
Postadresse: 18 rue Goethe
By: Strasbourg
NUTS-kode: FR42
Postnummer: 67081
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.unistra.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/01/2017 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
180,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Haute technologie plastique
Postadresse: 20 rue Berthe Morisot
By: Herblay
Postnummer: 95220
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.