Publications Office of the EU
Spanien-Ponferrada: Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Spanien-Ponferrada: Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder

  • Offentliggjort
    07/08/2019
  • Frist
    04/09/2019
  • Åbning af tilbuddene
    13/09/2019
  • Tildelt
    05/11/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Alcaldía del Ayuntamiento de Ponferrada
Udførelsessted
NUTS code: ES413 León
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES413 León
Sektor (hoved-CPV)
09000000 Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
945,908.76 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
214,979.26 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2019/0020
Beskrivelse

Gasolieopvarmning til offentlige skoler og kommunale centre.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Alcaldia del Ayuntamiento de Ponferrada
Nationalt registreringsnummer: P2411800B
Postadresse: Plaza del Ayuntamiento, 1
By: Ponferrada
NUTS-kode: ES413
Postnummer: 24401
Land: ESP
Kontaktperson: Alcaldia del Ayuntamiento de Ponferrada
Hovedadresse: http://www.ponferrada.org
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/09/2019 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
945,908.76 EUR
Endelig kontraktværdi
214,979.26 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Berciana de Petróleos, S. L.
Postadresse: Polígono industrial Bierzo, parcela 56
By: Toral de los Vados
Postnummer: 24560
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.