-
Offentliggjort10/12/2019
-
Frist15/01/2020
-
Åbning af tilbuddene15/01/2020
-
Tildelt06/03/2020
-
I dag31/08/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Tyskland-Hennigsdorf: Bygge- og anlægsarbejder
Den ydelse, der skal tildeles, er en integreret del af det samlede projekt for renovering og modernisering af bygningen, som består af følgende deltjenester.
— Parti B1 Demolition/Carcassing
— Parti B2 — opførelse af tørke;
— Parti B3 Metalarbejde/døre
— Parti B4 Forarbejdning af vinduer
— Tillægning af parti B5
— Gulvlægning af parti B6
— Parti B7-malere
— Parti B8 tætning af taget
— Parti B9 Rafftore
— Parti B10 Bygge- og anlægsvirksomhed af stål
— Parti B11 Rengøring.
Dette udbud vedrører parti B2 Drybyggeri:
Opførelse af ca. 220 m² brandskillevægge i TB-konstruktionen
Opførelse af ca. 950 m² F-90-vægge i TB-byggeri
— ca. 700 m² metalhus som klemmer
— ca. 1500 knuste mineralfibre 62,5 cm
— At rumme hævede gulve og tilpasse dem til nye brandbestandige belastninger
— Ombygningsarbejder den. Skillevægge af systemet
— Sanitære skillevægge
— ca. 400 m² underlag af gipsplader
— ca. 420 m² overlays
— ca. 200 m² skillevægge
— ca. 250 m² rillevægge.
Officiel betegnelse: co:bios Innovation GmbH – Zentrumsmanagement
Postadresse: Neuendorfstraße 18a
By: Hennigsdorf
NUTS-kode: DE40A
Postnummer: 16761
Land: DEU
Hovedadresse: https://www.cobios.de
Elektronisk via:
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YFJDU9Z
45000000 - Bygge- og anlægsarbejder
45400000 - Færdiggørelse af bygninger
45430000 - Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
Postadresse: Colditzstraße 34-36
By: Berlin
Postnummer: 12099
Land: DEU
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.