Publications Office of the EU
Finland-Jyväskylä: Apotekervirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Finland-Jyväskylä: Apotekervirksomhed

  • Offentliggjort
    02/05/2019
  • Frist
    28/05/2019
  • Tildelt
    24/06/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Jyväskylän kaupunki
Udførelsessted
NUTS code: FI193 Keski-Suomi
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FI193 Keski-Suomi
Sektor (hoved-CPV)
85149000 Apotekervirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
34,400.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
5
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Hankinnan kohteena on Jyväskylän kaupungin vanhuspalveluiden kotihoidon (jatkossa tilaaja) asiakkaiden lääkkeiden koneellisen annosjakelun ja toimituksen palvelu. Lääkkeiden koneellinen annosjakelu on palvelu, jossa apteekki toimittaa asiakkaan säännöllisesti käyttämät lääkkeet koneellisesti jaettuna annoskohtaisiin pusseihin. Hankinta on jaettu 5 osaan, jotka koostuvat yhdestä tai kahdesta kotihoidon alueesta. Lääkkeiden koneellisen annosjakelupalvelun piiriin tulevat kaikki asiakkaat, joilla on käytössään palveluun soveltuvia lääkkeitä. Asiakasmäärä voi vaihdella sopimuskauden aikana, eikä tilaaja sitoudu tiettyyn asiakasmäärään.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tarjouspalvelu.fi/jyvaskyla?id=224782&tpk=db414fea-20e9-46c0-b0bb-5c798952a23c
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.