Publications Office of the EU
F-Strasbourg: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

F-Strasbourg: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed

  • Offentliggjort
    04/07/2012
  • Frist
    13/08/2012
  • Tildelt
    11/01/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
18,980.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
6805MoeFurdAN
Beskrivelse

ordregivende myndighed:
Communauté de communes de l'Ackerland — rue des Erables — 67117 Ittenheim — FRANKRIG
repræsenteret ved præsident Sylvain Waserman.
Bemyndiget repræsentant for den ordregivende myndighed: SERS — 10 rue Oberlin — BP 50011-67080 Strasbourg Cedex — tlf. + 33 388378888 — fax: + 33 388378877.
Repræsentant for den ordregivende myndighed: Eric Fullenwarth, generaldirektør.
Arbejdet omfatter:
— eksternt indretningsarbejde
— nye byggearbejder med et samlet etageareal på 2 567 m².
Programmet omfatter både byer, landskaber og byggeri. Besøget vil blive gennemført i en enkelt tranche.
Den valgte tilbudsgiver tildeles en kerneopgave i henhold til loven om offentlige udbud og gennemførelsesdekreterne hertil (esq, aps, APD, pro/DCE, exe, act, det, AOR) og følgende yderligere opgaver:
Koordinering af SSI
— fastlæggelse af drifts- og vedligeholdelsesomkostninger, begrundelse for tekniske og arkitektoniske valg ved at analysere de samlede omkostninger ved arbejdet og eventuelt foreslå, at der indføres et forvaltningssystem.
Foreløbige frister:
— meddelelse om kontrakten og påbegyndelse af undersøgelser: December 2012,
foreløbig påbegyndelse af arbejdet: i begyndelsen af 2014 med lanceringen af køretøjsregistre/jordarbejde i oktober 2013
bestilling af arbejdet: 2. halvår af 2015.
F-

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Not specified
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
18,980.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: IXO architecture mandataire - OTE Ingenierie - OASIIS
Postadresse: 1-3 route de Strasbourg
By: Sélestat
Postnummer: 67600
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.