Publications Office of the EU
Sverige-Karlskrona: Vejtransport - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Karlskrona: Vejtransport

  • Offentliggjort
    28/11/2018
  • Frist
    20/01/2019
  • Åbning af tilbuddene
    21/01/2019
  • Tildelt
    11/02/2019
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Karlskrona kommun
Udførelsessted
NUTS code: SE221 Blekinge län
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE221 Blekinge län
Sektor (hoved-CPV)
60100000 Vejtransport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,400,000.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
KS2018/8276 2.6.1
Beskrivelse

Skolskjutsar inom Kunskapsnämndens verksamhet.
Tjänsten
Denna upphandling innefattar skolskjutsar inom Kunskapsnämndens verksamhet samt övriga busstransporter arrangerade av kommunen.
Kommunen äger rätt att samordna fordon mellan olika skolskjutspaket och entreprenörer för att uppnå ekonomiska samordningsvinster. Parterna ska sträva efter en bra service åt våra skolskjutselever utifrån de ramar avtalen anger.
Avtalsperioden avser fem läsår 2019/20, 2020/21, 2021/22, 2022/23 och 2023/24. Avtalstiden är 2019-08-10 till 2024-07-30. Kommunen har optionsrätt (ensidig förlängning) för ytterligare ett läsår till efter 30.7.2024
Ett läsår omfattar f.n. 178 skjutsdagar.
Anbudsgivare lämnar anbud i de delar som är aktuella, de generella kraven bevaras av alla.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afifosrvyr&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/01/2019 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
4,400,000.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Holmsjö Trafik AB
Postadresse: Bakareboda 401
By: Holmsjö
Postnummer: 370 34
Land: SWE

Officiel betegnelse: Bergkvarabuss Aktiebolag
Postadresse: Box 853
By: Kalmar
Postnummer: 391 28
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.