Publications Office of the EU
Frankrig-Nice: Motorkøretøjsforsikring - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Frankrig-Nice: Motorkøretøjsforsikring

  • Tildelt
    13/03/2014
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: FRL03 Alpes-Maritimes
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
66514110 Motorkøretøjsforsikring
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
625,961.40 EUR
Referencenummer for tilbuddet
NCA-13-0505
Beskrivelse


Europæisk offentligt udbud i henhold til artikel 33 og 57-59 i lov om offentlige kontrakter.

Emnet for denne høring er flådeforsikring for Métropole Nice Côte d'azur, Nice by og Comité communal d'Action Sociale (CCA'er) i byen Nice.

Som led i sin overordnede tilgang til risikostyring ønsker den forsikrede at anvende kontrakten til at indgå en kontrakt med et forsikringsselskab, der sikrer skader på dets bilpark, og som ledsager forsikringsselskabet i forbindelse med gennemførelsen af dets forsikringsstrategi for disse aktiver.

F-

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
625,961.40 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: société SMACL
Postadresse: 141 Avenue Salvador Allende
By: Niort cedex 9
Postnummer: 79031
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.