Publications Office of the EU
Tyskland-Hamburg: Virksomhed i forbindelse med fast ejendom - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Hamburg: Virksomhed i forbindelse med fast ejendom

  • Tildelt
    01/09/2015
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: DE600 Hamburg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
70000000 Virksomhed i forbindelse med fast ejendom
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
401,548.13 EUR
Referencenummer for tilbuddet
1.3.6.7
Beskrivelse

Mit dem Gebäudemanagement ist die Verwaltung der dem Sondervermögen Stadt und Hafen gehörenden vermieteten und unvermieteten Gebäude, Gebäudeflächen sowie solcher Grundstücksflächen zu verstehen, die unbebaut sind oder auf denen sich Gebäude im Eigentum der Mieter der Grundstücksflächen oder Dritter befinden, die selbst nicht Gegenstand des ausgeschriebenen Gebäudemanagements sind. Die Leistung wurde in 2 Losen vergeben:
Los 1 beinhaltet das Kaufmännische Gebäudemanagement (KGM),
Los 2 beinhaltet das Technische Gebäudemanagement (TGM).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
401,548.13 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: PPF Immobilien Consulting GmbH
Postadresse: Heinz-Beusen-Stieg 1
By: Ahrensburg
Postnummer: 22926
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.