Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Luton: Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Luton: Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet

  • Offentliggjort
    03/07/2015
  • Frist
    24/08/2015
  • Åbning af tilbuddene
    24/08/2015
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Luton Borough Council
Udførelsessted
NUTS code: UKH21 Luton
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
85100000 Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
10,000,000.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
0760
Beskrivelse

Luton Borough Council is responsible for the provision of Public Health Services for the population of Luton. It wishes to provide an Integrated Sexual Health Service. This is in order to bring together existing Sexual Health Services under one Provider to improve the physical, mental, social and emotional health of Luton' s residents and reduce health inequalities.
Tenders are therefore sought from suitably qualified and experienced contractors who can deliver the integrated sexual health service model. The aims of this model are to improve sexual health by providing easy access to services through open access ‘one stop shops’, where the majority of sexual health and contraceptive needs can be met at one site, usually by one health professional, in services with extended opening hours and accessible locations.
The contract will be for a period of 5 years with an option to extend up to a further 2 years.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/08/2015 12:01
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
10,000,000.00 GBP
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.