Publications Office of the EU
Bekanntmachung vergebener Auftrag: Kita Tappenbeck - Architektur- u. Freianlagenplanung - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bekanntmachung vergebener Auftrag: Kita Tappenbeck - Architektur- u. Freianlagenplanung

  • Offentliggjort
    21/05/2024
  • Frist
    17/06/2024
  • Tildelt
    16/12/2024
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Samtgemeinde Boldecker Land
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE914 Gifhorn
Sektor (hoved-CPV)
71221000 Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
341,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
-1.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2416-1
Beskrivelse

Die Samtgemeinde Boldecker Land plant den Neubau einer Kita in Tappenbeck. Dazu sind die Leistungen der Objektplanung Gebäude/Innenräume gemäß § 34 HOAI, Leistungsphasen 1 bis 9, sowie Besondere Leistungen gem. Anlage 10 und Leistungen der Objektplanung Freianlagen gemäß § 39 HOAI, Leistungsphasen 1 bis 9, sowie Besondere Leistungen gem. Anlagen 11 zu erbringen.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4Y4VHNCN
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4Y4VHNCN
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Projekteinschätzung und Herangehensweise
Anslået værdi
341,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
-1.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Die Planschmiede 2KS GmbH
Postadresse:
By: Hankensbüttel
Postnummer: 29386
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.