Publications Office of the EU
Italien-Milano: Byggearbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Milano: Byggearbejde

  • Offentliggjort
    05/04/2013
  • Frist
    20/05/2013
  • Tildelt
    01/12/2015
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Infrastrutture Lombarde S.p.A.
Udførelsessted
NUTS code: ITC47 Brescia
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45210000 Byggearbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
12,739,402.89 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
9,995,713.60 EUR
Referencenummer for tilbuddet
L1302_B10613
Beskrivelse

Previa acquisizione del progetto definitivo in sede di offerta, il presente appalto ha ad oggetto l'esecuzione della progettazione esecutiva e dei lavori di ristrutturazione dello stabile ubicato in Brescia, Via Cantore 20, ai fini della realizzazione del Nuovo Polo Laboratoristico ARPA EST, dei nuovi uffici del Dipartimento di Brescia di ARPA Lombardia e della nuova Sede Territoriale Regionale di Brescia, il tutto secondo quanto meglio previsto nella documentazione di gara.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
12,739,402.89 EUR
Endelig kontraktværdi
9,995,713.60 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: RTC: Clea SC Impresa Cooperativa di Costruzioni Generali (mandataria) — Bilfinger Sielv Facility Management Srl (mandante)
Postadresse: Via Roma 26/c
By: Campolongo Maggiore (VE)
Postnummer: 30010
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.