Publications Office of the EU
Danmark-Rønne: Brandbekæmpelses-, rednings- og sikkerhedsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danmark-Rønne: Brandbekæmpelses-, rednings- og sikkerhedsudstyr

  • Offentliggjort
    14/09/2022
  • Annulleret
    07/10/2022
  • Åbning af tilbuddene
    31/10/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Canceled
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bornholms Regionskommune
Udførelsessted
NUTS code: DK014 Bornholm
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DK Danmark
Sektor (hoved-CPV)
35110000 Brandbekæmpelses-, rednings- og sikkerhedsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
7,000,000.00 DKK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Bornholms Regionskommune ønsker at indgå kontrakt på opbygning af følgende:
1 stk. automobilsprøjte på fabriksnyt lastbil chassis - Volvo FM 380 4x2 crewcab langt chassis. Chassis leveres af Volvo til tilbudsgiver på en nærmere aftalt adresse i DK.
3 stk. Tankvogn på fabriksnyt lastbil chassis - Volvo FM 430 6x2 dagførerhus langt chassis. Chassis leveres af Volvo til tilbudsgiver på en nærmere aftalt adresse i DK.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/185880497.aspx
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/10/2022 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
7,000,000.00 DKK
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.