Publications Office of the EU
Tyskland-Heide: Naturgas - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Tyskland-Heide: Naturgas

  • Offentliggjort
    27/08/2016
  • Frist
    27/09/2016
  • Åbning af tilbuddene
    28/09/2016
  • Tildelt
    18/10/2016
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Heide
Udførelsessted
NUTS code: DEF05 Dithmarschen
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEF05 Dithmarschen
Sektor (hoved-CPV)
09123000 Naturgas
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
510,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
510,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Levering af naturgas til byen Heide i leveringsperioden 1.1.2017-1.1.2019. Den samlede mængde på 6 380 000 kWh pr. år fordeles på 30 leveringspunkter målt ved manglende ydeevne.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://trading.energie-handelsplatz.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/09/2016 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
510,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
510,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Stadtwerke Heide GmbH
Postadresse: Hinrich-Schmidt-Straße 16
By: Heide
Postnummer: 25746
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.