-
Offentliggjort05/09/2018
-
Frist18/09/2018
-
Åbning af tilbuddene25/09/2018
-
Tildelt15/05/2019
-
I dag01/09/2026
Værktøjer
Italien-Augusta: Integreret ingeniørvirksomhed
Procedura aperta di gara esperita ai sensi dell’art. 60 del D.Lgs. 50/2016 per l’affidamento del servizio di verifica ai fini della validazione del progetto esecutivo ai sensi dell’art. 26 del D.Lgs. 50/2016, relativo ai lavori di completamento del rifiorimento e ripristino statico della Diga Foranea del Porto di Augusta, da aggiudicarsi con l’applicazione del criterio dell’offerta economicamente più vantaggiosa ai sensi dell’art. 95, comma 3 del medesimo decreto.
Officiel betegnelse: Autorità di Sistema Portuale del Mare di Sicilia Orientale
Postadresse: ED. 1 Porto Commerciale
By: Augusta
NUTS-kode: ITG19
Postnummer: 96011
Land: ITA
Kontaktperson: Giovanni Sarcià
Hovedadresse: www.adspmaresiciliaorientale.it
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.