Publications Office of the EU
Erweiterungsbauten des Kreisstraßenbetriebs in 14806 Bad Belzig Los 14 Fliesenarbeiten - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Erweiterungsbauten des Kreisstraßenbetriebs in 14806 Bad Belzig Los 14 Fliesenarbeiten

  • Offentliggjort
    07/01/2025
  • Frist
    05/02/2025
  • Åbning af tilbuddene
    05/02/2025
  • Tildelt
    04/04/2025
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landkreis Potsdam-Mittelmark
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE40E Potsdam-Mittelmark
Sektor (hoved-CPV)
45430000 Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
0.01 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BB60245_25_02
Beskrivelse

Erweiterungsbauten Betriebshof KSB in Bad Belzig Brücker Landstraße 26 in 14806 Bad Belzig Los 14 Fliesenarbeiten Geplant ist die Errichtung eines zweistöckigen Sozial- und Verwaltungsgebäudes mit Büroräumen, Versammlungs- und Aufenthaltsraum sowie Sanitär- und Umkleideräumen für die Straßenwärter. Darüber hinaus ist als Ersatz die Errichtung einer entsprechenden Fahrzeughalle mit Waschmöglichkeit für die Einsatz- und Winterdienstfahrzeuge vorgesehen. Auch werden Lagermöglichkeiten in Form von Schüttgutboxen errichtet. Aus ökologischer und ökonomischer Sicht soll zur Wärmeversorgung des Komplexes eine Holzhackschnitzel-Heizungsanlage in einem separaten Gebäude errichtet werden. Ein entsprechendes Lagergebäude soll im naheliegenden Gewerbepark Seedoche errichtet werden.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9Y4BHYXG
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9Y4BHYXG
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
05/02/2025 08:01
Tildelingsmetode
Kriterium: Preis
Type: price
Beskrivelse: Der Preis wird aus der Wertungssumme des Angebotes ermittelt.
Vægtning (procentdel, præcis) : 100.0
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
0.01 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: MoNaFiiehl GmbH
Postadresse:
By: Löwenberger Land OT Großmutz
Postnummer: 16775
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.