Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Southend-on-Sea: Forlystelser, kultur og sport - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Southend-on-Sea: Forlystelser, kultur og sport

  • Offentliggjort
    10/08/2018
  • Frist
    11/09/2018
  • Åbning af tilbuddene
    11/09/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Southend-on-Sea Borough Council
Udførelsessted
NUTS code: United Kingdom
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: United Kingdom
Sektor (hoved-CPV)
92000000 Forlystelser, kultur og sport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
420,000.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
DN357936
Beskrivelse

Southend-on-Sea Borough Council on behalf of the SEAT programme is seeking tenders from suitably experienced and qualified providers for the provision of cycle hubs across the South Essex area with a strong focus in Basildon, Southend and Tilbury and a cycle loan scheme operating across the South Essex area. The emphasis within these requirements is on access to education, training and employment and wherever possible the schemes should create training and employment opportunities for people in South Essex.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://procontract.due-north.com/Advert/Index?advertId=2be58956-029b-e811-80ed-005056b64545
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
11/09/2018 12:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.