Publications Office of the EU
Tjekkiet-Hradec Králové: Medicinsk udstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Hradec Králové: Medicinsk udstyr

  • Offentliggjort
    03/05/2021
  • Frist
    31/05/2021
  • Åbning af tilbuddene
    31/05/2021
  • Tildelt
    24/08/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Královéhradecký kraj
Udførelsessted
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Sektor (hoved-CPV)
33100000 Medicinsk udstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,220,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,195,600.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem veřejné zakázky (VZ) je dodání, instalace a kompletní uvedení do provozu dvou systémů (souborů) ohřevu pacienta pro nové prostory Oblastní nemocnice Náchod (ONN). Každý systém ohřevu pacienta se skládá z řídicích jednotek a opětovně použitelných ohřívacích zařízení (ohřívacích přikrývek a ohřívacích matrací). První systém obsahuje celkem 8 ks řídících jednotek, druhý systém obsahuje celkem 4 ks řídících jednotek. Součástí předmětu veřejné zakázky je též poskytování bezplatného komplexního záručního servisu a zajištění pozáručního servisu po dobu 5 let na základě smlouvy č. 2 o poskytování servisních služeb uzavřené se zadavatelem ONN.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://zakazky.cenakhk.cz/profile_display_2.html
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/05/2021 09:00
Indkøbere
Oblastní nemocnice Náchod a.s.
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,220,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
2,195,600.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: DAHLHAUSEN CZ, spol. s r.o.
Postadresse: Knínická 1577/8
By: Kuřim
Postnummer: 664 34
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.