Publications Office of the EU
Tyskland-München: Databaseprogrampakke - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-München: Databaseprogrampakke

  • Tildelt
    29/06/2016
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bayer. Landeskriminalamt
Udførelsessted
NUTS code: DE2 Bayern
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE2 Bayern
Sektor (hoved-CPV)
48611000 Databaseprogrampakke
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
284,600.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
124-8010-01/16
Beskrivelse

Aufbau eines mandantenfähigen Systems (Update-Infrastruktur) für die Bayer. Polizei, Überlassung von Standardsoftware und deren Pflege für 4 Jahre.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
284,600.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Selectric Nachrichten-Systeme GmbH
Postadresse: Haferlandweg 18
By: Münster
Postnummer: 48155
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.