Publications Office of the EU
Tyskland-Bocholt: Udførelse af bygningsinstallationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Bocholt: Udførelse af bygningsinstallationer

  • Offentliggjort
    19/09/2019
  • Frist
    31/10/2019
  • Tildelt
    09/12/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Bocholt
Udførelsessted
NUTS code: DEA34 Borken
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA34 Borken
Sektor (hoved-CPV)
45300000 Udførelse af bygningsinstallationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
70,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
58,567.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
25-eu A 24/19
Beskrivelse

Bei dem Bauvorhaben handelt es sich um eine Erweiterung eines bestehenden Schulgebäudes. Das Schulgebäude befindet sich an der Rheinstraße 4 in 46395 Bocholt.
Es handelt sich um eine Gesamtschule und eine Realschule. Das Gebäude wird im hinteren Bereich um Klassenräume der Sekundarstufe 1+2 erweitert. Geplant werden im vorliegenden Fall drei oberirdische und 1 unterirdisches Geschoss.
Das Bauvorhaben ist in zwei Bauabschnitten zu realisieren.
Der 1. Bauabschnitt beinhaltet das Technik im Untergeschoss und alle darüber liegenden Geschosse incl. Treppenhaus 1 in Richtung Bestandsgebäude und das Bestandsgebäude selbst.
Der 2. Bauabschnitt umfasst die Restlichen Räume des Neubaus.
Das Gebäude muss bereits nach Fertigstellung des 1. Bauabschnitts in Betrieb genommen werden.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.vergabe-westfalen.de/VMPSatellite/notice/CXPWYYS9AEY
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
70,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
58,567.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Montage + Anlagenbau Gründken GmbH
Postadresse: Hanns-Martin-Schleyer-Straße 12
By: Nottuln
Postnummer: 48301
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.