Publications Office of the EU
Italien-Rom: Value-added-informationstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Italien-Rom: Value-added-informationstjenester

  • Offentliggjort
    22/05/2013
  • Frist
    08/07/2013
  • Åbning af tilbuddene
    15/07/2013
  • Tildelt
    01/04/2014
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Banca d'Italia
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
64216210 Value-added-informationstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,700,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,294,094.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
G858 002/13
Beskrivelse

La procedura è volta ad acquisire servizi di:
1) accesso online tramite la rete Internet a una piattaforma web per la consultazione di banche dati, con finalità di produzione di report e di esportazione di dati e informazioni commerciali sulle imprese e sulle persone giuridiche o fisiche;
2) produzione con cadenza periodica (di norma, mensile) su supporto ottico di due archivi (file) relativi ai protesti levati sul territorio italiano riferiti alle persone fisiche;
3) produzione con cadenza periodica (di norma, annuale) su supporto ottico di un archivio (file) riguardante le partecipazioni delle imprese italiane all'estero;
4) assistenza tecnica (Helpdesk) contattabile da remoto;
5) assistenza specialistica on-site volta a favorire l'ottimale sfruttamento della piattaforma web da parte degli utilizzatori, da svolgere presso sedi della Banca d'Italia in Roma e Frascati.
Il contratto, efficace dalla stipula, avrà una durata di 4 anni dal primo giorno del mese successivo all'accettazione della fornitura.
Ulteriori informazioni sono contenute nel Disciplinare di gara, nel Capitolato tecnico e negli altri allegati al Disciplinare che costituiscono parte integrante e sostanziale del presente Bando.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/07/2013 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,700,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,294,094.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Cerved Group SpA
Postadresse: Via San Vigilio 1
By: Milano (MI)
Postnummer: 20142
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.